C3225C0G2E153J200AA
DigiKey Part Number
445-2351-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2351-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2351-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G2E153J200AA
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225C0G2E153J200AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)