C3216X8R2A154M160AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C3216X8R2A154M160AE
DigiKey Part Number
C3216X8R2A154M160AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X8R2A154M160AE
Description
CAP CER 0.15UF 100V X8R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216X8R2A154M160AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)