C3216X7T2W683M130AA
DigiKey Part Number
445-14839-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14839-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14839-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7T2W683M130AA
Description
CAP CER 0.068UF 450V X7T 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7T2W683M130AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)