C3216X7S3D221K085AA
DigiKey Part Number
445-7866-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7866-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7866-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7S3D221K085AA
Description
CAP CER 220PF 2KV X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3216X7S3D221K085AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)