C3216X7S3D101K085AA
DigiKey Part Number
445-7865-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7865-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7865-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7S3D101K085AA
Description
CAP CER 100PF 2KV X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3216X7S3D101K085AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)