C3216X7S2A225K160AB
DigiKey Part Number
445-5207-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5207-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5207-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7S2A225K160AB
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7S2A225K160AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)