C3216X7R2J682K115AA
DigiKey Part Number
445-4485-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4485-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4485-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R2J682K115AA
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3216X7R2J682K115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)