C3216X7R2J102M115AA
DigiKey Part Number
445-4478-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4478-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4478-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R2J102M115AA
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7R2J102M115AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)