C3216X7R2E223M115AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1 461
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
YAGEO
0.022 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C3216X7R2E223M115AE
DigiKey Part Number
C3216X7R2E223M115AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R2E223M115AE
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216X7R2E223M115AE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)