C3216X7R1V475K160AB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 19 700
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 236 135
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)