C3216C0G2J121J060AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3216C0G2J121J060AA |
Description | CAP CER 120PF 630V C0G 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3216C0G2J121J060AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.030" (0.75mm) |