C2012C0G2W151J060AA
DigiKey Part Number
445-15305-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15305-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15305-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2W151J060AA
Description
CAP CER 150PF 450V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2W151J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)