C1608X7S2A333M080AB
DigiKey Part Number
445-6031-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6031-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6031-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608X7S2A333M080AB
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7S 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C1608X7S2A333M080AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)