C1608X7R1E474M080AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 21 785
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 211 825
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
0.47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)