C1608NP01H392J080AA
DigiKey Part Number
445-14079-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14079-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14079-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608NP01H392J080AA
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C1608NP01H392J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)