C1608C0G1H680J080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 912
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1 370
Datasheet
Upgrade
In Stock: 13 992
Direct
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)