C1608C0G1H182J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 18 031
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 6 495
Datasheet
Upgrade
In Stock: 695
Direct
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KEMET
1800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)