C1608C0G1H180J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 940
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1 275
Datasheet
Upgrade
In Stock: 7 129
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)