C1608C0G1E562J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1 914
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 30 804
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
5600 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)