C1005C0G1H220G050BA
DigiKey Part Number
445-5363-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5363-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5363-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005C0G1H220G050BA
Description
CAP CER 22PF 50V C0G 0402
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C1005C0G1H220G050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)