C0603X7S1A223K030BC
DigiKey Part Number
445-13740-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13740-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13740-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X7S1A223K030BC
Description
CAP CER 0.022UF 10V X7S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X7S1A223K030BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)