B82801A1214A050
DigiKey Part Number
495-B82801A1214A050TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82801A1214A050CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82801A1214A050DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82801A1214A050
Description
CURR SENSE XFMR SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sense Transformer 50kHz ~ 1MHz 205 µH Surface Mount
EDA/CAD Models
B82801A1214A050 Models
Category
Type
Invasive
Manufacturer
TDK
Inductance
205 µH
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.138" W (4.70mm x 3.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Frequency Range
50kHz ~ 1MHz