B82793C0513N201 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82793C0513N201 |
Description | CMC 51UH 800MA 2LN SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800mA DCR 140mOhm (Typ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82793C0513N201 Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 140mOhm (Typ) |
Manufacturer TDK | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Voltage Rating - AC 42V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 2 | Size / Dimension 0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm) |
Inductance @ Frequency 51 µH @ 100 kHz | Height (Max) 0.189" (4.80mm) |
Current Rating (Max) 800mA | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |