B82733V2701B001 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 495-7017-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82733V2701B001 |
Description | CMC 100MH 700MA 2LN TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.81Ohm (Typ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82733V2701B001 Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.81Ohm (Typ) |
Manufacturer TDK | Voltage Rating - AC 500V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tray | Approval Agency ENEC, UL, UR, VDE |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 1.142" L x 0.610" W (29.00mm x 15.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 1.063" (27.00mm) |
Inductance @ Frequency 100 mH @ 10 kHz | Package / Case Vertical, 4 PC Pin |
Current Rating (Max) 700mA |