B82731T2301A020
DigiKey Part Number
495-2047-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82731T2301A020
Description
CMC 100MH 300MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 6.6Ohm (Typ)
EDA/CAD Models
B82731T2301A020 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
6.6Ohm (Typ)
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.846" L x 0.531" W (21.50mm x 13.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.831" (21.10mm)
Inductance @ Frequency
100 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
300mA