B82730G3951A020
DigiKey Part Number
495-75375-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82730G3951A020
Description
CMC 2.2MH 950MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 950mA DCR 410mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82730G3951A020 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
410mOhm (Typ)
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Approval Agency
UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.472" (12.00mm)
Inductance @ Frequency
2.2 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
950mA