B82721K2701N020
DigiKey Part Number
495-2739-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82721K2701N020
Description
CMC 10MH 700MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 550mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82721K2701N020 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
550mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max)
0.823" (20.90mm)
Inductance @ Frequency
10 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
700mA