B82559B4332A027 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 79
Datasheet
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 42.5 A 0.88mOhm Nonstandard
B82559B4332A027
DigiKey Part Number
495-B82559B4332A027TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559B4332A027CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559B4332A027DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559B4332A027
Description
FIXED IND 3.3UH 42.5A 0.88 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82559B4332A027 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
60.3A
Mfr
Series
DC Resistance (DCR)
0.88mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±10%
Size / Dimension
1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.600" (15.25mm)