B82559B0303A019
DigiKey Part Number
495-B82559B0303A019TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559B0303A019CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559B0303A019DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559B0303A019
Description
FIXED IND 30UH 8.6A 17 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.6 A 17mOhm Nonstandard, 3 Lead
EDA/CAD Models
B82559B0303A019 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
11.5A
DC Resistance (DCR)
17mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.783" L x 0.728" W (19.90mm x 18.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.417" (10.60mm)