B82559B0203A019
DigiKey Part Number
495-B82559B0203A019TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559B0203A019CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559B0203A019DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559B0203A019
Description
FIXED IND 20UH 9.5A 13.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.5 A 13.5mOhm Nonstandard, 3 Lead
EDA/CAD Models
B82559B0203A019 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
13.5A
DC Resistance (DCR)
13.5mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.783" L x 0.728" W (19.90mm x 18.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)