B82559B0203A019 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82559B0203A019 |
Description | FIXED IND 20UH 9.5A 13.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.5 A 13.5mOhm Nonstandard, 3 Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82559B0203A019 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 13.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 13.5mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, 3 Lead |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.783" L x 0.728" W (19.90mm x 18.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.378" (9.60mm) |