B82559A9153A020
DigiKey Part Number
495-5715-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5715-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5715-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A9153A020
Description
FIXED IND 15UH 4.95 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.95mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82559A9153A020 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
15.3A
DC Resistance (DCR)
4.95mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.846" L x 0.827" W (21.50mm x 21.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)