B82559A9153A020 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82559A9153A020 |
Description | FIXED IND 15UH 4.95 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.95mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82559A9153A020 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 15.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4.95mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.846" L x 0.827" W (21.50mm x 21.00mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm) |