B82559A0951A013
DigiKey Part Number
495-1867-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1867-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1867-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0951A013
Description
FIXED IND 950NH 25A 1.12 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
950 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 25 A 1.12mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
B82559A0951A013 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
25A
DC Resistance (DCR)
1.12mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.512" L x 0.421" W (13.00mm x 10.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.234" (5.95mm)