B82472D6153M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82472D6153M000 |
Description | FIXED IND 15UH 1.85A 158 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 60 µH Inductance - Connected in Series 15 µH Inductance - Connected in Parallel 79mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82472D6153M000 Models |
Category | Current Saturation - Series 1.5 A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) - Parallel 79mOhm Max |
Series | DC Resistance (DCR) - Series 316mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Shielding Shielded |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Inductance - Connected In Parallel 15 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 60 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating - Series 1.85 A | Height 0.189" (4.80mm) |
Current Saturation - Parallel 3 A |