B82422T1473J000
DigiKey Part Number
495-B82422T1473J000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82422T1473J000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82422T1473J000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1473J000
Description
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 60 mA 7Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422T1473J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)