B78417A2185A003 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B78417A2185A003 |
Description | CURR SENSE XFMR 1:100 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1:100 Current Sense Transformer 50kHz ~ 250kHz 1.9mOhm Primary, 5Ohm Secondary 7 mH Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B78417A2185A003 Models |
Category | Turns Ratio - Primary:Secondary 1:100 |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) 1.9mOhm Primary, 5Ohm Secondary |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.417" L x 0.480" W (10.60mm x 12.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm) |
Frequency Range 50kHz ~ 250kHz | Termination Style Gull Wing |
Type Invasive | Weight 0.006 lb (2.72 g) |
Inductance 7 mH |