B78108S1332K000
DigiKey Part Number
495-B78108S1332K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B78108S1332K000CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108S1332K000
Description
FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 290mOhm Max Axial
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
290mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Q @ Freq
60 @ 7.96MHz
Part Status
Last Time Buy
Frequency - Self Resonant
115MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)