B73180A0101M199
DigiKey Part Number
495-Z62000Z2910Z01Z05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B73180A0101M199
Description
BATT LITH CER 1.5V EIA1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EIA1812 1.5 V Lithium Ceramic Battery Rechargeable (Secondary) 100µAh
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B73180A0101M199 Models
Category
Capacity
Mfr
Size / Dimension
0.173" L x 0.118" W x 0.043" H (4.40mm x 3.00mm x 1.10mm)