B72214S0750K551 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72214S0750K551 |
Description | VARISTOR 120V 4.5KA DISC 14MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 132 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 4.5 kA |
Series | Energy 20J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1370 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 75 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 100 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 108 V | Package / Case Disc 14mm |
Varistor Voltage (Typ) 120 V | Base Product Number |