B72210S2301K551 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72210S2301K551 |
Description | VARISTOR 470V 3.5KA DISC 10MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 517 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 3.5 kA |
Series | Energy 60J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 300 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 385 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 423 V | Package / Case Disc 10mm |
Varistor Voltage (Typ) 470 V | Base Product Number |