B65879Q0150K095
DigiKey Part Number
495-B65879Q0150K095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65879Q0150K095
Description
FERRITE CORE PQ 150NH N95
Detailed Description
Uncoated N95 Ferrite Core PQ Type 1.260" (32.00mm) Length 0.866" (22.00mm) Width Diameter 0.597" (15.17mm) Height
EDA/CAD Models
B65879Q0150K095 Models
Category
Initial Permeability (µi)
3000
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³
Supplier Device Package
PQ 32 x 30
Height
0.597" (15.17mm)
Inductance Factor (Al)
150 nH
Length
1.260" (32.00mm)
Tolerance
±10%
Width
0.866" (22.00mm)