B65879Q0100K097
DigiKey Part Number
495-B65879Q0100K097-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65879Q0100K097
Description
FERRITE CORE PQ 100NH N95 2=1PCS
Detailed Description
Uncoated N95 Ferrite Core PQ Type 1.102" (28.00mm) Length 0.886" (22.50mm) Width Diameter 0.598" (15.19mm) Height
EDA/CAD Models
B65879Q0100K097 Models
Effective Area (Ae) mm²
153.8
Height
0.598" (15.19mm)
Inductance Factor (Al)
100 nH
Length
1.102" (28.00mm)
Tolerance
±10%
Width
0.886" (22.50mm)