B57234S0330M000
DigiKey Part Number
495-76259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57234S0330M000
Description
ICL 33 OHM 20% 3.3A 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 3.3 A 0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
3.3 A
Series
Diameter
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
33 Ohms