B43888H5226M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2 515
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Rubycon
Rubycon
In Stock: 226
In Stock: 651
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chinsan (Elite)
Surge
Nichicon
Nichicon
New at DigiKey
22 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
B43888H5226M000
DigiKey Part Number
495-B43888H5226M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43888H5226M000
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V TH
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43888H5226M000 Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
660 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C