B43544E9157M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 218
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
150 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 460mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43544E9157M000
DigiKey Part Number
495-B43544E9157M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43544E9157M000
Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.18 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Impedance
650 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
460mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C