B32923U4684M000
DigiKey Part Number
495-B32923U4684M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32923U4684M000
Description
CAP FILM 680NF 20% 350VAC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF Film Capacitor 350V 650V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
350V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
650V