B32922P3474K000
DigiKey Part Number
495-B32922P3474K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922P3474K000
Description
FILM CAP MKP X2 - 125C, 0.47UF 1
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V