B32922C3334K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 12 671
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
B32922C3334K189
DigiKey Part Number
B32922C3334K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922C3334K189
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32922C3334K189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V