B32912A3223K000
DigiKey Part Number
495-3969-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912A3223K000
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32912A3223K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
760V